
Je potřeba před odchodem do důchodu ukončit pracovní poměr? A jak se to má s odstupným? Paní Jarmila se málem nechala svým bývalým zaměstnavatelem připravit o několik desítek tisíc korun jen proto, že věřila informacím z personálního oddělení. Naštěstí se ale rozhodla, že si na celou věc přeci jen trochu lépe posvítí.
S přibývajícími roky bohužel často přibývají i starosti se zdravím. To byl případ i paní Jarmily, která ze zdravotních důvodů dlouhodobě zůstávala v pracovní neschopnosti. Během této doby jí zaměstnavatel několikrát řekl, že její pozici stejně zrušil a nemá pro ni žádnou práci. Paní Jarmila čekala, že dostane od zaměstnavatele oficiální dokument o ukončení pracovního poměru. Marně.
Celá situace jí přišla trochu nezvyklá, a tak se vypravila na personální oddělení, aby zjistila, jaké papírování ji ještě čeká. Paní Jarmila totiž odcházela rovnou do důchodu, a předpokládala tedy, že bude muset projít nějakým formálním procesem. Personální oddělení ji však uklidňovalo, že při odchodu do důchodu žádné dokumenty nejsou potřeba a že si má užívat nově nabytého volna. Paní Jarmila se však nedala a zavolala nám.
Oslovili jsme zaměstnavatele s žádostí o formalizaci celého procesu. A pan zaměstnavatel náhle začal vzorně dodávat dokumenty. Nejprve paní Jarmile doručil výpověď, ze které vyplýval její nárok na odstupné, a zároveň jí doplatil náhradu mzdy za období výpovědní lhůty. Úspory paní Jarmily se tak rozrostly o šedesát tisíc korun a naše záznamy o další úspěšně uzavřený případ.
Právní ochrana zaměstnance
Nonstop právní služby pro každého, kdo pracuje v běžném zaměstnaneckém poměru