
Vymáhání škody je zapeklitý úkol, který potrápil nejednoho věřitele. Pěkně se u toho zapotil i pan Šimon, kterému jeho zaměstnanec poškodil vozidlo a přívěs. Na výzvy k úhradě nereagoval a snažil se vše zamést pod koberec. Jak si pan Šimon poradil s vykutáleným dlužníkem?
Pan Šimon vlastní velkou společnost na přepravu zboží. S velkou firmou je však spojena velká zodpovědnost – a to mimo jiné i za řešení škod, které jeho zaměstnanci jeho způsobí. A jednoho dne na řešení škody skutečně přišlo. Zaměstnanec společnosti svou neopatrností poškodil vozidlo a jeho přívěs, za což měl taky řádně zaplatit. Situace se ovšem nevyvíjela podle očekávání.
Zaměstnanec sice přiznal, že škodu způsobil, ale platit se mu už nechtělo. Vyřešil to tedy okamžitou výpovědí a doufal, že tučná částka na faktuře zmizí. V tom se ale zmýlil. „Já z něj ty peníze přece jenom dostanu,“ řekl si v duchu pan Šimon a zavolal právníkům z D.A.S., aby mu tuto ošemetnou záležitost pomohli vyřešit. A jak řekl, tak se taky stalo. Právníci celou záležitost řádně prošetřili a vyzvali bývalého zaměstnance, aby škodu uhradil. Ten však stále hrál mrtvého brouka a stále odmítal převzít zodpovědnost. Jak to nakonec dopadlo?
Po několika dalších výzvách a pod pohrůžkou dalšího zákonného postupu zaměstnanec nakonec souhlasil, že škodu zaplatí, a to ve formě splátek. Aby se však nemohl ze svých povinností znovu vyvléknout, na celý proces splácení dohlíželi právníci. Jakmile byl dluh splacen do poslední koruny, případ se mohl konečně uzavřít. Pan Šimon se zaradoval a poznamenal, že pojištění právní ochrany mu nejen ušetřilo peníze, ale také zbytečné nervy.
Právní ochrana podnikatele
Právní služby pro každého, kdo se věnuje podnikatelské činnosti